Dieta Light

DietaLight jest dietą, która została zapoczątkowana w Skandynawii i od niedawna zawładnęła również polskim rynkiem. Dieta ta opiera się na niskokalorycznych gotowych posiłkach, które są tak przygotowane, aby zawierały maksymalną dawkę składników odpowiedzialnych za skuteczną utratę wagi ciała, czyli takie składniki, które wspomagają metabolizm, prace układu trawiennego i pokarmowego.

DietaLight może być prowadzona w dwóch różnych kombinacjach. 1 sposobem prowadzenia Diety Light jest odejście od konwencjonalnych (zwykłych) posiłków na rzecz produktów firmy DietaLight- taki rodzaj nazwany jest dietą restrykcyjną i niskokaloryczną, gdyż dostarcza organizmowi mniej niż 800 kalorii. Dlatego powinna ona przebiegać pod okiem dietetyka, lub lekarza. Drugi wariant to połączenie produktów DietaLight z posiłkami konwencjonalnymi. I tu również istnieje parę możliwości. Można wybrać, w jakim stopniu chcemy dzielić dzienne posiłki. Najlepiej w początkowym etapie diety 3 posiłki konwencjonalne zamienić na produkty DietaLight i w miarę biegu czasu i spadku kilogramów, zmieniać ten stosunek, do całkowitego odłożenia produktów z serii Dieta Light.

Produkty DietaLight to przede wszystkim:  koktajle (waniliowe, czekoladowe, truskawkowe); zupy (o smaku kurczaka), lub wielosmakowe batony. Każde z wyżej wymienionych dań zostało wyprodukowane z najlepszej jakości produktów, które zostały dobrane tak, aby spełniały każde zapotrzebowanie organizmu na energię oraz witaminy i minerały.

Warto pamiętać, że dieta to nie wszystko, należy również wprowadzić aktywność fizyczną, która wzmocni organizm i utrwali osiągnięte efekty.