Dieta Cambridge

Dieta Cambridge to jedna z wielu diet skupiająca się na przyjmowaniu gotowych posiłków, zup, koktajli, owsianek czy batonów o odpowiednio dobranych składnikach, tak aby efektywnie wspomagały prace organizmu, pomagając mu spalać zbędne kalorie. Wszystkie produkty Cambridge zawierają przede wszystkim błonnik i substancje odpowiedzialne za zwalczanie apetytu i wspomaganie metabolizmu.

Dieta Cambridge składa się z 6 etapów (stopni) energetycznych. Dla osób z dużą nadwagą stworzone są 2 pierwsze stopnie, które zaliczane są do diety niskokalorycznej. Jest to faza startowa, aby przyzwyczaić organizm do zmniejszonej ilości pobieranych kalorii. Dietę powinno rozpoczynać od 2 lub 3 etapu, gdzie spożywa się produkty Cambridge oraz jeden lub dwa posiłki konwencjonalne (czyli zwykłe, przygotowane przez siebie). Następne etapy to wzrost zawartości energii w przyjmowanych posiłkach oraz zmiana stosunku posiłków Cambridge do posiłków konwencjonalnych. Z każdym kolejnym etapem odchodzi się od produktów Cambridge, a zastępuje się je normalnymi posiłkami, przygotowywanymi w zaciszu własnej kuchni.

Po paru miesiącach przechodzenia z etapu na etap, dochodzi się do 6- ostatnie stopnia energetycznego, który polega na utrzymaniu stałej masy ciała i ma za zadanie zapobieganie efektowi jo- jo.

Firma Cambridge oferuje szeroką gamę produktów. Wśród nich znajdują się napoje, zupy, koktajle, błonnik, owsianki, batony czy nawet gotowe dania. Mają wiele różnych smaków, dzięki czemu posiłki Cambridge nie są nudne, ciągle wprowadzają coś nowego do tej zdrowej, odchudzającej diety.