Dieta Allevo

Dieta Allevo, to niskokaloryczna dieta polegająca na spożywaniu zbilansowanych posiłków. Dieta z Allevo składa się z 3 faz.

1 faza- startowa  trwa 2 tygodnie. W tym czasie spożywa się 5 posiłków, na które składają się produkty Allevo oznaczane znakiem VLCD (ang. Very Low Calorie Diet- dieta niskokaloryczna). Do tych produktów zaliczają się zupy oraz koktajle. Faza druga, to etap utraty wagi. Nie ma określonych ram czasowych, trwa do momentu uzyskania chcianej wagi. Podczas tego etapu, znów należy przyjmować 5 posiłków dziennie, jednak zupy lub koktajle można zastępować batonami proteinowymi lub nawet tradycyjnymi posiłkami, przygotowanymi z niskokalorycznych, bogatych w witaminy produktów. Faza numer 3 to faza końcowa, polegająca na stabilizacji wagi i zatrzymaniu efektu jo-jo.

W diecie z Allevo należy przestrzegać zasad o zjadaniu 5 posiłków dziennie, gdzie część zastępowana jest produktami Allevo, stworzonymi tak, aby gwarantowały zapotrzebowanie energetyczne oraz aby odchudzanie było skuteczniejsze. Dużym atutem tej diety jest możliwość spożywania własnych dań, przygotowanych z ulubionych produktów, jednak z uwzględnieniem ich wartości odżywczych i zawartości tłuszczu, cukru czy węglowodanów.

Dieta z Allevo trwa od miesiąca do nawet końca naszego życia. Wszystko zależy od osoby, która i jak z tej diety korzysta i czy wykorzysta dobrze szanse na nową, piękną sylwetkę.